OKULARY DLA SPORTOWCÓW

okulary dla sportowców, Salon Optyczny OPTYMISTYC Brzeg

W OPTYMISTYC znajdziesz wiele modeli okularów sportowych na receptę i okularów przeciwsłonecznych.

Okulary sportowe są dostosowane do specyficznych potrzeb sportowców, oferując ochronę i wyraźne widzenie, przyczyniając się w wielu przypadkach również do poprawy wydajności.

Noszenie okularów sportowych podczas różnych zawodów jest bardzo ważne dla wyraźnego widzenia we wszystkich kierunkach podczas uprawiania sportu. Dzieje się tak, ponieważ widzenie przestrzenne i peryferyjne często decyduje o zwycięstwie lub porażce.

Korzystają z nich osoby uprawiające sport zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu.

Soczewki są przepisywane przez okulistę, ale zastosowana oprawka do nich będzie znacznie wygodniejsza niż w zwykłych okularach. Muszą w rzeczywistości pozwalać sportowcowi widzieć wyraźnie i bardzo poważnie chronić oczy przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z samym sportem.

okulary dla sportowców, Salon Optyczny OPTYMISTYC Brzeg
okulary dla sportowców, Salon Optyczny OPTYMISTYC Brzeg

Okulary sportowe

Okulary te są stabilne i zachowują swój pierwotny kształt. Ich kształt jest zazwyczaj otulający i aerodynamiczny, dzięki czemu dobrze przylegają do twarzy sportowca, który jest w ciągłym ruchu.

Końce zauszników muszą być wystarczająco miękkie, aby nie powodować ucisku, ale jednocześnie zapewniać bezpieczne dopasowanie. Z pewnością nie muszą się ślizgać, jeśli szybko poruszasz głową, a są dostępne w wielu modelach i mają różne cechy, które różnią się w zależności od uprawianego sportu.

Charakterystyczną cechą opraw okularów sportowych jest ich szczególna odporność, ponieważ wykonane są z lekkich, ale mocnych materiałów, a także z soczewek odpornych na stłuczenie i zarysowania. Czasami sportowcy, którzy nie mają wad wzroku, używają tych okularów bez recepty, aby poprawić widzenie w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Kilka przykładów sportów, w których okulary są szczególnie używane? Pomyślmy o pływaniu- ulubionym sporcie. Okulary te są doskonale szczelne, aby nie podrażniać oczu. Dla osób krótkowzrocznych kąpiel w morzu lub w basenie również wiąże się ze sporym ryzykiem kontuzji. Najlepsze widzenie pod i nad powierzchnią wody gwarantują okulary z indywidualną korekcją.

Inne sporty, w których często używa się okularów, to sporty zimowe, takie jak narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie czy snowboard. W przypadku wszystkich sportów zimowych ważna jest ochrona oczu przed śniegiem i lodem, które odbijają światło słoneczne, potęgując jego działanie.

okulary dla sportowców, Salon Optyczny OPTYMISTYC Brzeg
okulary dla sportowców, Salon Optyczny OPTYMISTYC Brzeg