Dobór soczewek

Czy po raz pierwszy używasz soczewek kontaktowych?

Jeśli nigdy ich nie próbowałeś, powinieneś wiedzieć, że korzyści płynące z soczewek kontaktowych są liczne. Oto najważniejsze:

  • Lepsze widzenie peryferyjne: soczewki kontaktowe poruszają się wraz z oczami, co pozwala cieszyć się szerszym polem widzenia, a tym samym obrazem, który jest zawsze ostry i wyraźny.
  • Swoboda ruchów: Soczewki kontaktowe są idealne dla osób uprawiających aktywność fizyczną i prowadzących aktywny tryb życia
  • Możesz podkreślić i ulepszyć swój makijaż
  • Możesz swobodnie nosić okulary przeciwsłoneczne i podążać za najnowszymi trendami
  • soczewki kontaktowe, salon optyczny OPTYMISTYC
    soczewki kontaktowe, salon optyczny OPTYMISTYC

    Przede wszystkim przy wyborze soczewek kontaktowych warto wziąć pod uwagę „współczynnik przepuszczalności” (na przepuszczanie gazu), który wskazuje na ile tlen może przenikać materiał soczewek kontaktowych. . Im wyższy współczynnik, tym większa ilość tlenu, który przenika, a co za tym idzie również poziom komfortu.

    Niezbędne jest również przeanalizowanie nawyków związanych ze stylem życia pod kątem wyboru soczewek kontaktowych dziennych, tygodniowych lub dwutygodniowych, a także ocena zakupu soczewek miękkich, sztywnych lub półsztywnych.

    W każdym razie zawsze lepiej, po przejściu skrupulatnego badania wzroku, udać się do zaufanego optymetrysty, który zajmie się pomiarem wszystkich parametrów oka i na podstawie uzyskanych wyników dobierze konkretną soczewkę.

    Z drugiej strony należy absolutnie unikać zakupu soczewek kontaktowych z „pudełka”, być może przez Internet, co nie gwarantuje pełnej przejrzystości i może okazać się prawdziwą katastrofą szczególnie dla oczu.

    Jakie są główne rodzaje soczewek kontaktowych?

    Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek kontaktowych. Wyróżnia je przede wszystkim:

  • Częstotliwość użytkowania: codziennie lub wielokrotnego użytku (co dwa tygodnie lub co miesiąc)
  • Rodzaj wady do skorygowania: krótkowzroczność lub nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność
  • Materiały i technologie: hydrożel lub hydrożel silikonowy