SOCZEWKI KONTAKTOWE - CZĘSTE PYTANIA

Soczewki kontaktowe: co musisz wiedzieć

Masz pytania dotyczące przymierzania, dopasowywania lub kupowania soczewek kontaktowych? W tym dziale znajdziesz wszystkie najczęściej zadawane pytania, które są do nas kierowane. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, nie bój się dać nam znać: skontaktuj się z nami lub umów wizytę u jednego z naszych specjalistów bezpośrednio w sklepie. Z przyjemnością pomogą Ci przejrzeć dostępne opcje i podzielą się z Tobą wskazówkami na temat dopasowania soczewek kontaktowych do pracy, sportu, podróży i wielu, wielu innych.

Wiemy, że na rynku jest wiele soczewek kontaktowych i czasami dostępne informacje są dość mylące. Tutaj wyjaśniamy, jak działają i dlaczego noszenie soczewek jest bezpieczne podczas każdego rodzaju aktywności, czy to na co dzień, czy na specjalne okazje.

Zakładanie korekcyjnych soczewek kontaktowych przypomina trochę noszenie okularów: soczewki skupiają się na obrazach przesyłanych do siatkówki i zapewniają ostre i wyraźne widzenie. Każda soczewka porusza się naturalnie po oku, przesuwając się po pokrywającym je filmie łzowym. Soczewki kontaktowe mogą korygować wiele problemów ze wzrokiem, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i zaburzenia widzenia związane z wiekiem, takie jak starczowzroczność.

Starczowzroczność to choroba wzrokowa związana z wiekiem, która zwykle pojawia się po 40 roku życia.Możesz zacząć zauważać, że ma to na ciebie wpływ, ponieważ stopniowo tracisz zdolność skupiania wzroku na bardzo bliskich obiektach, takich jak książka czy telefon. Może się okazać, że będziesz musiał zwiększyć rozmiar czcionki na ekranach cyfrowych. Zjawisko to jest objawem utraty elastyczności soczewki oka, co jest zjawiskiem fizjologicznym, które ogranicza zdolność skupiania się na różnych odległościach.

Soczewki kontaktowe na starczowzroczność łączą różne odcienie w jednej soczewce, dzięki czemu możesz widzieć dobrze z bliska, z daleka, a nawet ze średnich odległości.

Prawie każdy może bezpiecznie i wygodnie nosić soczewki kontaktowe. Zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje soczewek kontaktowych najlepiej pasują do zdrowia, odcienia i stylu życia Twoich oczu.Niektóre soczewki są szczególnie odpowiednie dla suchych lub wrażliwych oczu, podczas gdy inne są idealne, aby zapewnić pełną swobodę ruchów podczas uprawiania sportu.

Soczewki kontaktowe nie parują i pozwalają dobrze widzieć nawet podczas nakładania makijażu! Zalecamy zastępowanie soczewek kontaktowych i okularów korekcyjnych w zależności od czynności, które zamierzasz wykonywać.

Poproś o spotkanie w sklepie z jednym z naszych specjalistów. To najszybszy i najłatwiejszy sposób sprawdzenia, czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie. Ekspert przeprowadzi badanie wzroku, sprawdzi stan zdrowia Twoich oczu i zapyta, jaki styl życia prowadzisz. W ten sposób będzie miał wszystkie informacje, których potrzebuje, aby wybrać odpowiedni dla Ciebie obiektyw. Nauczysz się, jak je nakładać i jak je usuwać.

Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi nie. Soczewki kontaktowe spoczywają na twoich oczach, podczas gdy okulary pozostają około 12 milimetrów od twoich oczu. Oznacza to, że ich moc naprawcza jest bardzo różna.

Będziesz potrzebować specjalnej recepty na soczewki kontaktowe

Jak stosować soczewki kontaktowe?

Jesteśmy po to, abyś był szczęśliwy i pewny siebie podczas noszenia soczewek kontaktowych. Masz jakieś dodatkowe pytania? Umów się na konsultację z jednym z naszych specjalistów w sklepie.

Jednodniowe soczewki kontaktowe można nosić przez jeden dzień. Po wyjęciu należy je wyrzucić do kosza i w razie potrzeby założyć nową parę. Porozmawiaj ze swoim specjalistą i powiedz mu, ile godzin dziennie planujesz używać soczewek kontaktowych. Dostarczy Ci listę najbardziej odpowiednich soczewek.

Niezależnie od tego, czy chcesz używać soczewek dziennych, dwutygodniowych czy miesięcznych, większość naszych soczewek kontaktowych można bezpiecznie nosić przez 10-12 godzin dziennie. Nasz specjalista będzie w stanie znaleźć rodzaj soczewek i środka dezynfekującego, który najlepiej odpowiada Twojemu zdrowiu oczu, Twoim potrzebom i Twojemu stylowi życia.

Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku należy po każdym użyciu wyczyścić, zdezynfekować i umieścić w opakowaniu wypełnionym roztworem czyszczącym. Jeśli soczewki były zanurzone w roztworze dłużej niż tydzień, należy je ponownie wyczyścić przed założeniem.

Jeśli chcesz uniknąć czyszczenia soczewek kontaktowych, wybieraj soczewki codziennego użytku. Po użyciu możesz je wyrzucić. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami swojego specjalisty, aby soczewki pozostały czyste, a zdrowie oczu było na pierwszym miejscu. Pamiętaj też o złotej zasadzie: nigdy nie płucz soczewek wodą. Znajdziesz różne różnice między roztworami do soczewek kontaktowych.

Każde oko jest inne: zawsze postępuj zgodnie z radą swojego specjalisty. Zgodnie z ogólną zasadą zalecamy wizytę przynajmniej raz w roku, aby zachować jasny i zdrowy wzrok w miarę starzenia się.

Zalecamy sprawdzanie soczewek kontaktowych co sześć miesięcy, aby upewnić się, że są one nadal odpowiednie do Twojego stylu życia i potrzeb.